Rüyada Ürpermek görmek

Rüyada ürpermek; Allah korkusuna, ibadet ve taat işlemeye ve kalp yumuşaklığına, bir şeyden korkarak yahut tiksinerek ürperdiğini görmek, korktuğu bir durum var ise bundan kurtulmaya delalet eder.
Rüyada ürperdiğini gören kimse inanç sahibi olur ve kötülüklerden sıyrılır. Rüyada ürperdiğini görmek, beklemediğiniz kötü bir haber alacağınıza ve çok sıkılacağınıza delalet eder.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada ürperdiğini görmek, Allah (C.C.) Teala Hazretlerinden korkmaya ve kalbin yumuşaklığına delalet eder. Rüyada vücudunun sebepsiz ürperdiğini gören, Allah’ın kullarına karşı şefkatli ve merhametli olur, ibadetiyle meşgul olur ve Allah’tan korkar. Tiksinti verecek veya korkunç bir şey görerek vücudunun ürperdiğini gören, her türlü korkutucu şeylerden artık korkmaz.

Bazı rüya yorumcularına göre, rüyada vücudunun ürperdiğini görmek, uyandığı zaman veya bir müddet sonra korkulacak veya tiksinecek bir şey görmeğe delalet eder.

Rüyada vücudunuzun ürperdiğini görmek; kalbinizdeki merhamet hissinin artacağına ve düşkünlere yardımda bulunacağınıza, korkutucu bir şey görerek ürperdiğini görmek; bütün korkularınızın son bulacağına işarettir.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z