Rüyada Zelil ve Hakir Olmak Görmek

Rüyada bir insanı hor ve hakir görmek; Bir insanı, yaratılıştan gelen özürlerinden dolayı küçük görmek veya din kardeşine tepeden bakmak kötü huya ve çirkin mizaca; bir müslümanı değersiz görmek aşağılanmaya, bir şeyden ümidini kesmeye; inançsız ve günahkarı, düşünce ve kötü işlerinden dolayı ayıplayıp küçümsemek şeref ve itibara; bir kimse tarafından hor ve hakir görünmek ilahi yardım ve himmete, şeref ve itibar kazanmaya; itibar sahibi, alim ve mücahit kimselerin üzerinde hakirlik izlerinin görülmesi dince zayıflık ve utanca, müslümanların ilgisizliğine ve dinsizlerin şiddet göstermelerine delalet eder.

Rüyada bir kimseyi hor ve hakir görmeniz; yoksunluğa düşeceğinize, ticari itibarınızın azalacağına, işlerinizin bereketi kalmayacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de; bir arkadaşını hor gören, arkadaşı ile dostluk bağlarının artacağına, yardım göreceğine, berekete delalet eder.

Rüyasında babasını hor ve hakir görenin; babasından hayır dua alacağına, işlerinde meydana gelecek artışa, dininin güzelliğine delalet eder.

Rüyada alim veya mücahitlerin üzerinde zelillik ve hakirlik izlerinin görülmesi, dince zayıflık ve utanca ve dinsizlerin şiddet göstermesine delalet eder.

Rüyada zelil olmak; gam ve kederden kurtulmaya ve muzaffer olmaya işaret eder.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z