Rüyada Yahni görmek

Rüyada yahni görmek; kanaate, eğer altın ve gümüş kaptan yiyorsa borca ve haram mala, bir kişi ile oturup yahni yediğini görmek; o kişiden elde edeceği menfaate, rüyada bir çok kişi ile oturup yahni yediğini görmek; toplum içinde kazanılacak şöhrete, sağ eli ile yahni yediğini görmek; sünnete uymaya, sol el ile yahni yediğini görmek; düşmana itaatkar olduğu halde dosta cefa çektirmeye ve mekruh olan fiilleri işlemeye delalet eder.

Rüyada bir ziyafet yemeğinde yahni yediğinizi görmeniz; müjdeli haber alacağınıza, bir cenaze evinde yediğiniz yahni yemeği; üzüntüye, sıkıntıya delalet eder.

Rüyada görülen yahni yoksul kişi için zenginliğe, sürekli yapılan yahni yemekleri daimi rızka,
aşırı sıcak ve katı yahni yemek rızık kazanmada karşılaşılan güçlüklere yahut bereketsizliğe,
rüyada tadı bozulmuş veya ekşi yahni yemek çirkin söz işitmeye, ekşi yahni yemeğini yediği halde hamdettiğini görmek üzüntü ve kederden kurtularak sevince erişmeye.

Rüyada yahni pişirmek yoksulluktan sonra zengin olmaya ve yemeğin lezzeti ve güzelliği nisbetinde değeri olan memuriyete, kendi yetiştirdiğiniz hayvanlardan yahni pişirdiğinizi görmeniz; biriktirmiş olduğunuz malınızı yiyeceğinize, tasarrufunuzun azalacağına delalet eder.

Rüyada bir kişinin veya hizmetçinin sizin için yahni pişirdiğini görmeniz; o kişiden göreceğiniz yardıma, sadakate, mutluluğa delalet eder.

Rüyada bir yemek daveti veya hayır işleri için yahni pişirdiğinizi görmeniz; bir toplantıya katılacağınıza, yemek davetine çağırmak nefsini kötü görülen bir işe yöneltmeye, davete icabet edilip yemekler yense yönetici olmaya, hastası varsa iyileşmesine, yitiği varsa bulunmasına delalet eder.

Rüyada pişirdiğiniz yahni yemeğini tek başınıza yemeniz; kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yahni yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız. Müjde, kısmet, mal, para, mal, evlilik olarak yorumlanır.

Başka bir rivayete göre ise; Rüyada yahni pişirmek ve yemek, bugünlerde işlerinizin biraz karışık olduğuna ve arkanızdan sizin için dedikodu yapıldığına işarettir. Rüyada yahni yediğini görmek yakın çevrenizden birisinin münasebetsiz konuşmasından dolayı üzüleceğinize, geveze, boş konuşan kimseye, fitne ve dedikoduya işaret eder.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z