Rüyada Un görmek

Rüyada un görmek; helal mal ile tabir edilir.

Rüyada buğday unu mal ve rızka, aile bireylerine, buğday unuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, arpa unu hamuru din ve takva güzelliğine, pirinç unu güzel nimete, diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya, un satıcısını görmek zorluktan sonra erecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya, un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama, yırtık ve dilik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Hamur)

Rüyada un görmek; çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek; hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını görmek; istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır.

Rüyada un; mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir.
Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Danyal aleyhisselam’a göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa, kuş darısı un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyada un sattığını gören, dinini dünyaya değiştirir.

Ebu Said El Vaiz'e göre; buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldır. Hububattan her hangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır.

Rüyada un görmek; helal mal ve kazanca işarettir.A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z